Wybielanie zębów – sprawdź, jakie masz możliwości

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów – sprawdź, jakie masz możliwości

Jednym z powszechnych zabiegów stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Nie dziwi to raczej nikogo, ponieważ coraz więcej osób marzy o śnieżnobiałym uśmiechu, który można zaobserwować u hollywoodzkich gwiazd. Centrum  Medyczne SuMed znajdujące się w Głogowie Małopolskim w swojej ofercie ma trzy możliwości wybielania zębów.

Wybielanie w gabinecie metodą Beyond

Wybielanie w gabinecie metodą Beyond to nowoczesna i skuteczna technika, która pozwala na uzyskanie jasnego oraz zdrowego uśmiechu. Ponadto jest bezpieczna i przynosi natychmiastowe rezultaty.

Metoda Beyond opiera się na wykorzystaniu specjalnego aparatu, który wytwarza światło LED o odpowiedniej długości i intensywności. Podczas zabiegu jest ono skierowane na zęby, a następnie przenika przez specjalną nakładkę, która skupia światło, umożliwiając jego szybsze oraz skuteczniejsze działanie.

Wybielanie to jest przeprowadzane przez wykwalifikowanego specjalistę w gabinecie stomatologicznym. Dentysta wpierw dokładnie ocenia stan uzębienia pacjenta, upewniając się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Następnie, na zęby pacjenta nakładana jest specjalna nakładka i światło LED jest na nią skierowane. 

Proces wybielania trwa niecałą godzinę.

Wybielanie metodą Beyond jest bezpieczne dla zębów i dziąseł, a dodatkowo nie powoduje żadnych nieprzyjemnych dolegliwości czy bólu. Można bez obaw powtórzyć ten zabieg kilka razy w roku, jeśli pacjent chce uzyskać jeszcze lepsze rezultaty.

Wybielanie nakładkowe nocne w domu

Wybielanie nakładkowe nocne to coraz bardziej popularna metoda poprawiania koloru zębów w domowych warunkach. Pacjent dostaje żel Opalescence oraz nakładkę dopasowaną do jego szczęki. Następnie przez siedem dni lub co drugi dzień musi stosować ją wieczorem przez dwie godziny, zgodnie z zaleceniami dentysty.

Wybielanie nakładkowe nocne jest bezpieczne i nie powoduje negatywnych skutków ubocznych, takich jak podrażnienia dziąseł czy ból zębów.

Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, warto przestrzegać kilku zasad podczas wybielania nakładkowego nocnego. Po pierwsze, nakładki należy używać regularnie. Po drugie, trzeba pamiętać o higienie jamy ustnej, regularnie myjąc zęby i stosując płyn do płukania ust.

Wybielanie zębów martwych żelem Opalescence Endo

Wybielanie zębów martwych wykonuje specjalista w gabinecie stomatologicznym. Żel Opalescence Endo jest wstrzykiwany bezpośrednio do kanału korzeniowego zęba, a następnie pozostawiamy na kilka godzin lub na całą noc. W ten sposób działa bezpośrednio na ząb, odżywiając go i przywracając mu jego naturalny kolor. Zabieg ten jest szczególnie polecany osobom, mającym martwe zęby, czyli takie, które utraciły swoją naturalną barwę i nie są już zdrowe.

Zanim rozpocznie się wybielanie, należy wykonać dokładne badanie stomatologiczne i ocenić stan uzębienia. W przypadku martwych zębów niezbędne jest wcześniejsze leczenie endodontyczne, czyli usunięcie miazgi i zabezpieczenie kanału korzeniowego.

Po kilku zabiegach można zauważyć znaczną poprawę koloru zębów i uśmiechu. Rezultaty są trwałe i pozostają widoczne przez długi czas. Warto jednak pamiętać, że wybielanie zębów martwych żelem Opalescence Endo jest tylko jednym ze sposobów na poprawę wyglądu uśmiechu.

Nie zapomnij o białej diecie

Podjęcie decyzji o wybielaniu zębów wiąże się również z koniecznością spożywania białej diety przez dwa tygodnie po zabiegu. Należy więc unikać czerwonego wina, kawy, herbaty oraz papierosów. Takie działania mają na celu utrzymanie pięknych, białych zębów i zapobieganie przebarwieniom.