PROTETYKA

PROTETYKA

W Centrum Medycznym SuMed w Głogowie Małopolskim każdy pacjent jest traktowany indywidualnie. Nie ma dwóch takich samych przypadków. Każda z leczonych osób ma inne oczekiwania, dlatego SŁUCHAMY co ma do powiedzenia pacjent i jakich rezultatów wymaga. Następnie w zespole naszych specjalistów ustalamy plan leczenia i przedstawiamy najlepsze rozwiązanie.

Uzupełnienia protetyczne dzieli się w zależności na ich mocowanie na:

STAŁE UZUPEŁNIENIA PROTETYCZNE

Stałe uzupełnienia protetyczne, do których zalicza się korony, most, czy wkłady indywidualne koronowo-korzeniowe. Są one cementowane na stałe w ustach pacjenta. Korony protetyczne mogą być osadzone na własnych zębach żywych i martwych.

RUCHOME UZUPEŁNIENIA PROTETYCZNE

Ruchome uzupełnienia protetyczne, zalicza się do nich protezy szkieletowe, acetalowe, akrylowe, nylonowe. Są to uzupełnienia protetyczne wprowadzane do jamy ustnej z możliwością ich wyjęcia.

RUCHOME UZUPEŁNIENIA PROTETYCZNE KOMBINOWANE

Ruchome uzupełnienia protetyczne kombinowane, to protezy ruchome estetyczne mocowane za pomocą zatrzasków, zasuw czy koron teleskopowych, pozbawione widocznych elementów metalowych retencyjnych.

Prace protetyczne wykonywane w CmSumed Stomatologia:

  • Korony i mosty pełnoceramiczne
  • Korony i mosty na podbudowie bezmetalowej, metalowej lub na złocie
  • Indywidualne wkład koronowo-korzeniowe
  • Inlay/Onlay ceramiczne i kompozytowe
  • Protezy szkieletowe na zatrzaskach, zasuwach
  • Protezy na koronach teleskopowych
  • Protezy akrylowe, acetalowe, nylonowe, kombinowanee

Nasza kadra

DR-ANNA-BOCHENSKA

Lek. stom. Anna Bocheńska

stomatologia zachowawcza, protetyka

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Studia ukończyłam w roku 2018. Swoją pracę wykonuję z dużym zaangażowaniem. Jestem osobą dokładną i precyzyjną co przekłada się na efekty mojej pracy w gabinecie. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie ze zrozumieniem dla problemu z jakim się do mnie zgłasza. Zajmuję się stomatologią zachowawczą, endodoncją a przede wszystkim protetyką. 

Doskonalę swoje umiejętności na licznych kursach zawodowych. Poza pracą czas spędzam aktywnie na sali treningowej. Wolne dni poświęcam dla rodziny i przyjaciół.