STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Przez lata spożywamy kolorowe jedzenie, pijemy kawę lub herbatę czy też palimy papierosy, przez co zęby zaczynają ciemnieć. Regularne mycie może usunąć część powierzchownych przebarwień na szkliwie, lecz te, które spenetrowały głęboko strukturę zęba są trudne do usunięcia w zwykły sposób. Szeroko rozpowszechnioną metodą w kosmetyce stomatologicznej jest wybielanie zębów. Oferujemy kilka metod wybielania w zależności od indywidualnych potrzeb Pacjentów. Wszystkie metody polegają na zastosowaniu specjalnych preparatów, które wnikając w strukturę zęba likwidują przebarwienia i rozjaśniają szkliwo oraz zębinę. Proces wybielania jest najbardziej skuteczny przy naturalnie ciemnych zębach. W zależności od przyczyny przebarwienia oraz budowy samego zęba zróżnicowany będzie stopień uzyskanej bieli.

WYBIELANIE NAKŁADKOWE NOCNE W DOMU

Pacjent dostaje do domu indywidualnie wykonane nakładki oraz żel Opalescence. Tę metodę wybielania stosuje się codziennie wieczorem przez dwie godziny, zwykle przez siedem dni lub co drugi dzień – wtedy okres wybielania wydłuża się. Podczas okresu wybielania oraz dwa tygodnie po nim zalecana jest biała dieta.
UWAGA! Gwarancją bezpieczeństwa jest wybielanie zębów pod kontrolą stomatologa.

WYBIELANIE W GABINECIE METODĄ BEYOND

Podczas zabiegu nakładany jest płynny koferdam zabezpieczający dziąsła. Kolejną fazą jest trzykrotnie nałożony żel wybielający. Każda faza trwa dziesięć minut. Przy zabiegu tą metodą należy także pamiętać o białej diecie, najlepiej przez dwa tygodnie po zabiegu – by uzyskać najlepszy efekt i uniknąć przebarwień.
UWAGA! Gwarancją bezpieczeństwa jest wybielanie zębów pod kontrolą stomatologa.

WYBIELANIE ZĘBÓW MARTWYCH ŻELEM OPALESCENCE ENDO

Ten zabieg wykonać może jedynie stomatolog, bowiem żel zakłada się do komory zęba, który wcześniej został prawidłowo przeleczony kanałowo (co może potwierdzić tylko RVG). Wizyty powinny odbywać się co 3-4 dni, aż do uzyskania pożądanej zmiany odcienia kolorystycznego. Zwykle potrzebne są dwie lub trzy wizyty.
UWAGA! Wypełnienie w zębie wybielanym tą metoda zmienia się dopiero po dwóch tygodniach gdyż tyle czasu stabilizuje się kolor.