ENDODONCJA POD MIKROSKOPEM

ENDODONCJA POD MIKROSKOPEM

Endodoncja czyli leczenie kanałowe zębów jest to dziedzina stomatologii zajmująca się chorobami miazgi zębów oraz powikłań z nimi związanych. Leczenie endodontyczne polega na usunięciu wewnętrznej zainfekowanej tkanki zęba, oczyszczaniu systemu kanałów, ich dezynfekcji i wypełnieniu termiczną gutaperką. Leczenie zębów odbywa się pod mikroskopem.

Mikroskop stomatologiczny jest obecnie podstawowym narzędziem pracy naszych stomatologów. Zastosowanie mikroskopu pozwala na wykonanie czynności, które bez jego wykorzystania nie byłyby możliwe.

Dzięki znacznemu powiększeniu możemy udrożnić kanały, które nie są widoczne gołym okiem. To pozwala na bardzo dokładne udrożnienie i wypełnienie kanałów zęba.

Przy pomocy mikroskopu mamy możliwość usuwania z kanałów zębowych narzędzi, zamykania perforacji, resorbcji.

Właściwe wypełnienie kanałów kontrolujemy za pomocą zdjęć RVG (Radiowizjografii cyfrowej), które wykonujemy w trakcie leczenia. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych aparatów RTG w połączeniu z radiowizjografią jesteśmy w stanie obniżyć dawkę promieniowania jonizującego kilkukrotnie w stosunku do zwykłego zdjęcia na kliszy RTG. Skuteczność leczenia kanałowego w naszym gabinecie stomatologicznym jest bardzo wysoka.

Leczenie to jest zdecydowanie tańsze i mniej inwazyjne niż usunięcie uszkodzonego zęba i zastąpienie go mostem protetycznym lub implantem. Dlatego w obliczu dylematu – usunąć ząb, czy lepiej wyleczyć go kanałowo, warto podjąć wyzwanie i skorzystać z ostatniej i często jedynej szansy na uratowanie zęba.

Nasza kadra

JOANNA-DUDZINSKA-KURASZ

Lek. stom. Joanna Dudzińska-Kurasz

endodoncja pod mikroskopem

W 2018 roku ukończyłam Uniwersytet Medyczny w Lublinie. W pracy cechuje mnie empatia i indywidualne podejście do każdego pacjenta, co najbardziej cenią najmłodsi. 

Aby sprostać wyzwaniom nowoczesnej stomatologii, ciągle poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w kursach i szkoleniach, zwłaszcza z endodoncji oraz stomatologii zachowawczej. 

W wolnych chwilach połykam kolejne książki lub daję się ogrywać w planszówkach z rodziną.