Na czym polega i czym jest makijaż permanentny w Centrum Medycznym SuMed w Głogowie Małopolskim

Makijaż permanentny

Na czym polega i czym jest makijaż permanentny w Centrum Medycznym SuMed w Głogowie Małopolskim

Obecnie wiele kobiet spełnia się nie tylko na płaszczyźnie rodzinnej, ale także zawodowej. Takie połączenie jak łatwo się domyślić nie jest proste, dlatego panie korzystają z usług kosmetyczek. Najczęściej decydują się na makijaż permanentny w Głogowie, który pozwala każdego dnia zaoszczędzić czas, sprawiając, że niezależnie od okoliczności kobieta wygląda pięknie.

Czym jest makijaż permanentny w Głogowie?

Makijaż permanentny jest to forma tatuażu, która polega na wprowadzeniu barwnika pod skórę w celu trwałego podkreślenia i uwydatnienia rysów twarzy. Może być stosowany na różne części, takie jak brwi, oczy lub usta, aby nadać im bardziej wyrazisty kształt oraz kolor. Celem makijażu permanentnego jest uzyskanie naturalnego wyglądu, który jest trwalszy niż zwykły makijaż. Należy jednak pamiętać, że aby rezultaty były dla nas zadowalające, a zabieg został przeprowadzony w bezpieczny sposób, musimy „oddać się” w ręce wykwalifikowanej kosmetyczki w naszej placówce  w Głogowie Młp.

Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to zabieg kosmetyczny, którego celem jest trwałe podkreślenie brwi, oczu i ust. Polega na aplikacji naturalnego barwnika pod powierzchnię naskórka przy użyciu jednorazowej, cieniutkiej igły. Wprowadzane pigmenty znajdują się w drugiej lub trzeciej warstwie naskórka, co czyni zabieg trwalszym niż tradycyjny makijaż.

Proces makijażu permanentnego rozpoczyna się od wykonania szkicu i wizualizacji efektu po zabiegu. W razie potrzeby zastosowane jest miejscowe znieczulenie, tak by pacjent odczuwał pełen komfort. Czas wykonania wszystkich czynności zależy do wielu czynników, najczęściej jest to od 1 do 3 godzin.

Największą zaletą makijażu permanentnego jest czas, w jakim utrzymuje się efekt i może być to nawet do 3 lat. Oczywiście to, jak długo będziesz się cieszyć z pięknego wyglądu ust, brwi lub oczu zależy od wielu czynników np.:

  •         techniki wykonania makijażu,
  •         rodzaju i jakości użytych pigmentów,
  •         wieku,
  •         stanu i rodzaju skóry oraz cery,
  •         stylu życia, jaki prowadzisz,
  •         pielęgnacji po zabiegu.

Jak postępować po zabiegu?

Zabieg makijażu permanentnego traktuje się jako ranę, ponieważ dochodzi do uszkodzenia naskórka. W związku z tym konieczne jest przestrzeganie kilku zaleceń.

Przez około tydzień po zabiegu nie powinno się moczyć ostrzykiwanego miejsca, stosować mydła ani kosmetyków zawierających alkohol. Warto również unikać makijażu z użyciem kosmetyków kolorowych. Zaleca się z kolei stosowanie maści zawierających składniki przyspieszające regenerację i gojenie skóry, takie jak alantoina, witamina E, pantenol czy sukralfat. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta, a po kilku dniach pojawić się łuszczenie i strupki. Te ostatnie nie powinny być zrywane, a pozostawione do naturalnego odpadnięcia. W ciągu sześciu tygodni po zabiegu nie należy się opalać, a zamiast tego warto stosować filtry UV. Proces gojenia i uzyskania pełnego efektu makijażu permanentnego zwykle trwa około 4 tygodni.

Makijaż permanentny w CM SuMed w Głogowie Młp. – sprawdź naszą ofertę

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni lubią dbać o swój wygląd. Jednym do pełni szczęścia wystarczy wybielanie zębów innym nowa fryzura. Są również osoby decydujące się na bardziej odważne zabiegi jak choćby makijaż permanentny. Niezależnie od upodobań sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, co możemy zrobić, byś czuł się piękny i szczęśliwy.