Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2

Laseroterapia frakcyjna CO2 w medycynie estetycznej

Laser frakcyjny CO2 jest najnowszym osiągnięciem techniki laserowej stosowanym w medycynie estetycznej do intensywnej regeneracji skóry w celu odmłodzenia, likwidacji zmarszczek, usuwania blizn potrądzikowych i pourazowych, redukcji rozstępów i rozszerzonych porów oraz większości przebarwień.

Laser CO2 to niezwykle skuteczna metoda redukcji blizn, rozstępów, drobnych zmarszczek i odmładzania skóry. Poprzez mikro nakłucia, stymuluje skórę do odnowy, a w miejscach zmienionych chorobowo powoduje jej odbudowę.

Działanie lasera frakcyjnego CO2

Laser wykorzystuje energię w postaci skupionych wiązek światła, wytwarza w skórze kontrolowane mikrouszkodzenia, prowadzące do koagulacji tkanek w strefach mikrotermalnych. Laser CO2 „dziurkuje” skórę tysiącami mikroskopijnych kolumn, pozostawiając wokół „studni oparzeń” siateczkę utworzoną z wysp zdrowej, nie uszkodzonej skóry. Dzięki temu proces leczenia postępuje się niezwykle szybko- bez tworzenia widocznej rany.

Uszkodzone komórki skóry zostają zastąpione przez odnowioną i zdrową tkankę, zapewniając nam młody wygląd skóry. Działanie lasera frakcyjnego Co2 stymuluje naskórek i skórę właściwą do wytwarzania większej ilości kolagenu, ponieważ zostają uruchomione procesy gojenia.

Jak Wygląda zabieg?

Zabieg laserem frakcyjnym Co2 wymaga wcześniejszego znieczulenia skóry maścią. Po upływie ok 40 minut, znieczulenie jest zmywane. Zabieg polega na mikrouszkodzeniach skóry, które mają stymulować jej odbudowę. Po zabiegu może wystąpić miejscowe krwawienie, oraz białe punkciki w miejscach terapii. Po około tygodniu ślady powinny zanikać, natomiast pełna regeneracja skóry wymaga ok 4 tygodni. Tak jak do każdego zabiegu laserowego, pacjent zakłada okulary ochronne zabezpieczające oczy.

Jak postępować po zabiegu

Po zabiegu wykonanym laserem CO2 na skórze pojawia się zaczerwienienie i lekkie opuchnięcie. Może też pojawić się przejściowa wysypka, jak przy uczuleniach. Skóra wygląda, jak po przesadnym opalaniu, ze wszystkimi charakterystycznymi dla tego stanu dolegliwościami, które mijają po kilku godzinach. Zaczerwienienie mija po 3-5 dniach, obrzęk nasila się po 2 dniach i po 3-4 znika. Później skóra nieco brązowieje i się złuszcza. Po tygodniu skóra wraca do normalnego wyglądu. Jeżeli stosowano znieczulenie iniekcją, to w miejscu wkłucia mogą pojawić się przejściowe siniaki. Bardzo rzadko, przy najwyższych mocach, na pewnych obszarach skóry mogą tworzyć się strupki. Jeżeli u pacjenta zastosowano doustne środki znieczulające, to nie może prowadzić samochodu do następnego dnia. W innym wypadku można natychmiast po zabiegu powrócić do normalnej aktywności życiowej, unikając: słońca i gorących kąpieli.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Zabieg nie może być stosowany u kobiet w ciąży, u osób z chorobą nowotworową skóry, stosowanie w tym miejscu wypełniaczy.

Czy zabieg trzeba powtórzyć?

Podczas jednego zabiegu laser frakcyjny działa na maksymalnie 25% wybranego obszaru skóry. Dla pełnego efektu zabieg należy powtórzyć 2 do 4 razy.

Laserowe usunięcie znamiona

Nasza kadra

dermatolog ewa zabska glogow malopolski

lek. med. Ewa Żabska

specjalista dermatolog

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (2012 r.) Po stażu podyplomowym podjęła pracę w Klinice Dermatologii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie, w którym odbyła szkolenie specjalizacyjne. Tytuł specjalisty w dziedzinie dermatologii i wenerologii zdobyła w 2020 roku.

Jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Międzynarodowego Towarzystwa Dermatoskopowego. Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w kongresach i szkoleniach w zakresie dermatologii i wenerologii.

Zabiegi laserem frakcyjnym CO2