Poradnia dermatologiczna Centrum Medycznego SuMed w Głogowie Małopolskim specjalizuje się w leczeniu chorób, takich jak:
- atopowe zapalenie skóry,
- brodawki łojotokowe,
- brodawki wirusowe,
- choroby wirusowe i bakteryjne skóry,
- fotodermatozy,
- grzybica skóry,
- grzybica paznokci,
- kontaktowe zapalenie skóry,
- liszaj płaski, łuszczyca,
- łojotokowe zapalenie skóry,
- łysienie,
- trądzik różowaty,
- trądzik zwyczajny,
- świąd skóry,
- znamiona.
- zabiegi medyczne i kosmetyczne przy użyciu lasera frakcyjnego CO2.
Pieprzyki to miejsca, w których nagromadziły się komórki barwnikowe, określane mianem melanocytów. Jeżeli wygląd czy stan pieprzyka budzi nasze wątpliwości, warto go usunąć. Specjaliści podkreślają, że trzeba usuwać m.in. pieprzyki, które są podrażniane w wyniku kontaktu z ramiączkiem stanika, kołnierzykiem koszuli czy paskiem od spodni. Warto też pozbyć się znamion, które są odsłonięte i tym samym narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych oraz tych, których nie widzimy (nie możemy ich na bieżąco obserwować). Oczywiście można się zdecydować na usunięcie pieprzyków, kierując się wyłącznie estetyką.
Chirurgiczne usuwanie znamion polega na wycięciu zmiany w znieczuleniu miejscowym. Po wycięciu zmiany lekarz zakłada szwy, które zostają usunięte po odpowiedniej ilości dni (zależy od lokalizacji pieprzyka). Wycięcie chirurgiczne, w przeciwieństwie do usunięcia laserowego nie niszczy tkanek, a więc możliwe jest wykonanie badania histopatologicznego usuniętego fragmentu, co jest niezwykle ważne w przypadku podejrzeń, co do złośliwego pieprzyka.
Jedynie metoda chirurgicznego usuwania pieprzyków lub znamion daje możliwość oceny histopatologicznej (wliczonej w cenę) i identyfikację zmian złośliwych.
Nasza kadra
lek. med. Ewa Żabska
specjalista dermatolog
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (2012 r.) Po stażu podyplomowym podjęła pracę w Klinice Dermatologii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie, w którym odbyła szkolenie specjalizacyjne. Tytuł specjalisty w dziedzinie dermatologii i wenerologii zdobyła w 2020 roku.
Jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Międzynarodowego Towarzystwa Dermatoskopowego. Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w kongresach i szkoleniach w zakresie dermatologii i wenerologii.